Скільки людей в Україні мають ігрову залежність: назвали офіційну кількість лудоманів
За даними Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), на цей час 12 807 українців перебуває у Реєстрі лудоманів. За рік цей перелік збільшився у три рази. Минулого року Реєстр поповнився на 9 389 осіб, а 1 496 були виключені через завершення строку обмеження. Про це повідомляє Опендатабот.
Загалом торік щомісяця до Реєстру вносили в середньому по 780 нових людей. А з моменту створення Реєстру до нього потрапили 14 979 осіб, з яких 2 172 уже виключено. Аналітики зазначають, що 99% усіх записів у Реєстрі - це добровільні звернення.
«Люди самі подають заяву про самообмеження, аби на певний період закрити собі доступ до гральних закладів та участі в азартних іграх. Термін такого обмеження - від шести місяців до трьох років», - йдеться у публікації.
Разом з тим 1% людей внесено в реєстр за рішенням КРАІЛ. Майже всіх їх – 140 осіб – внесено в Реєстр торік. Водночас за рішенням суду до списку не потрапила ще жодна людина.
Читайте також: В Україні з’явився новий регулятор азартних ігор: що зміниться після ліквідації КРАІЛ?
За словами керівника державної агенції ПлейСіті (колишня КРАІЛ) Геннадія Новікова, подати заяву про самообмеження насправді легше, ніж подати у реєстр третю особу.
«До того ж зростає рівень обізнаності людей про таку можливість. Відповідно, зростає кількість людей у реєстрі. Тож наша мета - дати людям максимально зручний інструмент для самообмеження та сприяти його використанню», - розповів Новіков.
Він вважає, що загалом Реєстр свою функцію виконує - консолідує інформацію про осіб, яким обмежено участь в азартних іграх. Таким чином організатори ігор можуть верифікували людину й не допускали її до гри. Але цей реєстр працює поки в режимі дослідної експлуатації, він ще не має усього необхідного функціоналу. Тому є плани створити повноцінний продукт на платформі Дія.Engine. Новий реєстр відповідатиме всім вимогам законодавства щодо захисту персональних даних та міститиме додатковий функціонал для організаторів азартних ігор.
«Процес подання заявок на внесення людини до реєстру буде автоматизований та стане набагато зручнішим. Людина в декілька кліків зможе внести себе до реєстру, щоб обмежити доступ до гри», - зазначив Новіков.
- Нагадаємо, Кабінет міністрів ліквідував КРАІЛ, утворивши замість неї державне агентство «ПлейСіті». Воно відповідатиме за регулювання ринку азартних ігор та лотерей, а також ведення Реєстру лудоманів.
- Після того, як у липні 2020 року Верховна Рада України легалізувала гральний бізнес в Україні, уряд тоді створив Комісію з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ).