Кримінал

Випадково отримав кілька мільйонів гривень зарплати та пішов у СЗЧ: який судовий вирок загрожує військовому

Кирило Гапонов
21
Військовослужбовець в кайданках. Ілюстративне фото: Magyar Hírlap
Солдат ЗСУ замість звичних 25 тисяч гривень випадково отримав на картку понад 2,4 мільйона. Гроші він не повернув одразу – майже мільйон встиг витратити, після чого самовільно покинув частину. Суд уже виніс вирок.

У Дніпрі суд виніс вирок військовослужбовцю, який скористався технічною помилкою в нарахуванні зарплати. Чоловікові випадково зарахували понад 2,4 мільйона гривень замість передбачених 25 тисяч. Побачивши на рахунку нечувану суму, солдат вирішив не з’ясовувати подробиць, а просто зникнути.

Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на постанову суду.

Частину коштів – 1,5 мільйона гривень – він усе ж повернув, але ще до цього витратив 900 тисяч. Згодом стало відомо, що військовослужбовець покинув частину без дозволу командування, чим скоїв ще один злочин – самовільне залишення місця служби.

Суд визнав обвинуваченого винним одразу за двома статтями Кримінального кодексу – за привласнення чужого майна в особливо великому розмірі та за самовільне залишення частини (СЗЧ) під час дії особливого періоду.

Під час слухання обвинувачений визнав провину та запевнив, що шкодує про скоєне.

«Я побачив цифри й не повірив. Подумав – ось воно, щастя. Та замість того, щоб повідомити про помилку, втік. Вибачаюсь перед частиною», – сказав він на суді.

Однак суд не взяв до уваги розкаяння як пом’якшувальну обставину – адже частину коштів повернули лише після того, як справа дійшла до розгляду, а самовільне зникнення тривало понад місяць.

Солдат отримав 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. Також його позбавили права займати керівні посади впродовж трьох років.

Крім кримінального покарання, суд частково задовольнив цивільний позов військової частини. З обвинуваченого стягнуть понад 868 тисяч гривень на користь Міноборони – це та сума, яку він не встиг повернути добровільно.

  • Вирок набуде чинності після завершення строку на подання апеляції. До того часу обвинувачений залишатиметься під вартою.

Читайте також: Скандальне побиття вчителя представниками ТЦК у Харкові: стало відомо, що інкримінують нападнику